UTSTÄLLNINGSCHAMPIONS



Svenskregistrerade beauceroner som blivit utställningschampions.

Utställningschampions presenteras i två kategorier - hundar som har de bruksprovsmeriter som krävs för det svenska championatet samt hundar som inte har bruksmeriterna men tagit championat i annat land där bruksmeriter inte krävs.

Presenterade i bokstavsordning

Senast uppdaterad: 160720
Woodt Light Carama - NO UCH


UTSTÄLLNINGSCHAMPIONS med arbetsprovsmerit



NO UCH SE UCH TJH(RH)
GRAND LUTIN RAMZES
Född: 11-03-09
e. Sethi De La Roche Montaigne
u. Grand Lutin Zniffa


KORAD SE UCH NO UCH RLD N
GRAND LUTIN RUZA
Född: 11-03-09
e. Sethi De La Roche Montaigne
u. Grand Lutin Zniffa


KORAD IPO1 IPO2 IPO3 TK1 FIN UCH CIB EST UCH
GRAND LUTIN YAPP
Född: 08-01-27
e. Seneque De La Dame De Coeur
u. Unique De La Vallee Des Marroniers


KORAD IPO/BHP1 IPO1 IPO2 IPO3 LP2 RLD N RLD A
RLD M NORD UCH

GRAND LUTIN ZAMSON
Född: 06-03-26
e. Lillsjövik's L'x-Legato
u. Unique De La Vallee Des Marroniers


KORAD LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M SE UCH
GRAND LUTIN ZENTA
Född: 06-03-26
e. Lillsjövik's L'x-Legato
u. Unique De La Vallee Des Marroniers


KORAD LP1 LP2 VH IPO/BHP1 IPO1 IPO2 RLD N RLD F
RLD A RLD M SE UCH

GRAND LUTIN ZÄPO
Född: 06-03-26
e. Lillsjövik's L'x-Legato
u. Unique De La Vallee Des Marroniers



KORAD LPI LPII SE UCH TJH
HÖGBROBACKEN'S BOZZI
Född: 95-10-11
e. Gershwin De La Cité Des Grand Feux
u. G'Kia De La Vallee De Montmorency




TJH(PTRH) NORD UCH
JAKIRA'S QROSS
Född: 07-12-04
e. Jakira's d'Artagnan
u. Jakira's G I Jane


TJH(PTRH) C.I.B NORD UCH
JAKIRA'S RIENNE DE JOLIE
Född: 09-02-15
e. Valderic Du Chemin Du Val Au Loup
u. Jakira's G I Jane


KORAD NORD UCH
LILLSJÖVIKS L'X-LEGATO
Född: 99-03-12
e. Högbrobacken's Bozzi
u. Satchmo's Tsalsa


KORAD SE UCH SE V-03 TJH
ROSEOLE'S BARBUE A LA DEUVILLE
Född: 99-07-12
e. Roseole's Poulet A La Bergére
u. Murk La Argente Du Domaine Des Troi


KORAD SE UCH NUCH INTUCH SE V-07 NORDV-06
ROSEOLE'S BROCHET BRYMONT
Född: 02-05-29
e. Maurice Du Domaine Du Goelo
u. Roseole's Poulet Au Blanc


KORAD SE UCH TJH
ROSEOLE'S HOMARD THERMIDOR
Född: 96-10-19
e. Fauve De Steph'Angeaurel
u. Roseole's Aioli


INT UCH SE UCH TJH
ROSEOLE'S PECHES A'LA'AURORE
Född: 98-08-15
e. Japy Des Assiers
u. Roseole's Aioli


KORAD SE UCH TJH
ROSEOLE'S POULET A LA BERGÉRIE
Född: 95-05-06
e. Gershwin De La Cité Des Grand Feux
u. Roseole's Aioli


C.I.B C.I.E KBH V-08-09 KORAD NORD UCH TJH(FM)
SATCHMO'S ATHENA
Född: 04-07-07
e. Satchmo's Silo
u. Ossie De La Loutre Noire


KORAD LP1 SE UCH TJH
SATCHMO'S HASTA
Född: 97-08-03
e. Gerfaut De La Noe Bergere
u. Hera De La Noe Du Jardin


SE UCH SE V-03 TJH
SATCHMO'S MALOU
Född: 99-04-21
e. Laps Du Domaine De La Groux
u. Hera De La Noe Du Jardin


KORAD SE UCH TJH
SATCHMO'S ODEN
Född: 00-05-25
e. Merlin De La Noe Du Jardin
u. Norvege De La Plaine d'Astree


INT UCH KORAD NORD V-03 SE UCH SE V-04-05 TJH
SATCHMO'S OPUS
Född: 00-05-25
e. Merlin De La Noe Du Jardin
u. Norvege De La Plaine d'Astree


KORAD NORD UCH DK V-14 NO V-14 NORD V -14
SATCHMO'S RIFI
Född: 06-10-15
e. Troll De La Noe Du Jardin
u. Satchmo's Xera


INT&NORD UCH KBH V-04 KBH V-05 KORAD NORD V-04
SATCHMO'S SILO
Född: 02-03-09
e. Hedjaz De Keramezec
u. Norvege De La Plaine d'Astree


KORAD SE UCH SE LCH TJH
SATCHMO'S TOPAZE
Född: 95-10-15
e. Hedjaz De Keramezec
u. Hera De La Noe Du Jardin


INT UCH KBH V-05 KORAD NORD UCH SE BCH
SATCHMO'S XERA
Född: 03-01-21
e. Satchmo's Occie
u. Occie De La Loutre Noire


C.I.B. C.I.E. KORAD NORD UCH SE V-09
SATCHMO'S YANG
Född: 08-03-06
e. Uarrior De La Noe Du Jardin
u. Satchmo's Etra


KORAD SE UCH
SILOGÅRDEN'S E'WIENNA
Född: 09-06-15
e. Udson Du Murier De Sordeille
u. Satchmo's Scylla


KORAD SE UCH
SINSLINE NICOLE-H
Född: 04-08-18
e. Ortega Du Patural
u. Saphir De La Ruee Sauvage




UTSTÄLLNINGSCHAMPIONS - utan arbetsprovsmerit



Presenteras i bokstavsordning

DK UCH
GRAND LUTIN KAIZA
Född: 13-10-21
e. Kelli Du Fond Des Camps
u. Grand Lutin Zuper


UKC CH (USA)
GRAND LUTIN KESTREL
Född: 13-10-21
e. Kelli Du Fond Des Camps
u. Grand Lutin Zuper


DK UCH
GRAND LUTIN KOMPIZ
Född: 13-10-21
e. Kelli Du Fond Des Camps
u. Grand Lutin Zuper


KBHV-07 NORD V-04 NORD V-07 SE V-08 SE V-09
DK UCH

SATCHMO'S ETRA
Född: 03-08-12
e. Seneque De La Dame De Coeur
u. Norvege De La Plaine d'Astree


DK UCH SE V-07 SE V-10 SE V-11 NORD VV-11 KBHV-03
SATCHMO'S SCYLLA
Född: 02-03-09
e. Hedjaz De Keramezec
u. Norvege De La Plaine d'Astree


NO UCH
SATCHMO'S YAPPI
Född: 08-03-06
e. Uarrior De La Noe Du Jardin
u. Satchmo's Etra


NO UCH DK UCH NORDV-10 JWW-10
SILOGÅRDEN'S E'WZINNE
Född: 09-06-15
e. Udson Du Murier De Sordeille
u. Satchmo's Scylla


DK UCH
SINSLINE QUJO
Född: 09-06-08
e. Urak De La Caste Du Clos Thomas
u. Sinsline Ottilia-H


DK UCH NO UCH
WOODT LIGHT CARAMA
Född: 13-05-28
e. Artzain Du Domaine De Gardiens De La Vallee
u. Woodt Light Blance